3 comments

  1. Shania Zakaria Shania Zakaria

    baba kama unataka kuongoza wakikuyu na wakalenjin heri ulifute hilo kwa akili yako….hao watu ni waizi niwauaji wana kiburi…hata ukiwaongoza miaka 5 tena huo ujinga utarudi tena…mbona hufungui macho ukaamua uamuzi wa kudumu

    first
  2. sam njoro sam njoro

    Sad thing is all these are tactics by this man to divide kenya. Theres no way he will concede defeat its clear he won't ever concede. They distorted the ruling of the supreme court, he lied about hacking, he lied about his cloud tallies. Kenyans wake up. This mad man is just out to destroy kenya. Possibly why he killed msando. To have him used as scape goat..

    I.urge kenyans read the whole ruling made by the s.c then u will understand all raila is saying are lies

    second
  3. naiyanae shongo naiyanae shongo

    gawanyeni kenya ,,,, upuzi uishe

    third

Leave a Reply